ייעוץ חינם בטלפון

השאירו פרטים או התקשרו
אזורי שירות
חדש באתר

פירוק מזגן

פירוק מזגן לצורך ניקיון – ככה עושים את זה

מזגנים ישנים או מטונפים מאוד עשויים להצריך ניקיון קצת מתקדם יותר מזה שאפשר לבצע בתוך הבית. יש לשטוף אותם היטב ולוודא שהם מגיעים למצב כמו חדש, ועל אף שניתן לעשות זאת פעמים רבות בתוך הבית, לפעמים נדרש פירוק מזגן כדי שניתן יהיה לבצע את הפעולה הזו במקום שבו המים לא יהוו בעיה או סכנה.

אנחנו בחברת מזגן נקי יכולים לפרק ולנקות את המזגן שלכם בלי שום בעיה ובמחיר זול ומשתלם, וגם נסביר לכם היום איך עושים את זה.

 

פירוק כל סוגי המזגנים לצורך ניקוי

פירוק של מזגן עילי, רצפתי או מיני מרכזי

פירוק צינור הגז מהיחידה החיצונית לשמירת גז

עבודה מסודרת ללא פגיעה בחלקי המזגן

אפשרות להגעה מהיום להיום לכל מקום

 

לפרטים נוספים והזמנת השירות חייגו:

053-353-4754

פירוק מזגן

 

דגשים לקראת פירוק מזגן מיני מרכזי לצורך ניקוי

לפני שמתחילים בתהליך צריך לוודא שעושים אותו נכון ובצורה בטוחה כך:

1. ניתוק המזגן מהחשמל: בחלק משלבי הפירוק צריך לוודא שהמזגן עוד יעבוד, אך במהלך הפירוק עצמו, יש לכבות אותו ולנתק אתו מהשקע.

2. מעקב אחרי הוראות היצרן: כל מזגן בנוי באופן קצת שונה, וחשוב להכיר את אופי המזגנים השונים על פי היצרן שלהם. לכן ניסיון הוא דבר שחשוב מאוד בתהליך.

3. שימוש בכלים המתאימים: חלקי המזגן עלולים לספוג נזקים אם לא משתמשים בכלים המתאימים, למשל מפתח אלן בגודל שלא נכון וכדומה.

4. צילום חלקי המזגן: אם אתם מתכננים לעשות זאת לבד, אתם צריכים לוודא שתדעו כיצד להרכיב הכול מחדש. לכן צלמו כל חלק שאתם מפרקים לפני שאתם מפרקים אותו.

5. פנייה למומחה: אם אתם לא בטוחים שביכולתכם לבצע בעצמכם את הפירוק, מנקה מזגים מקצועי יוכל לעשות זאת עבורכם בלי סכנה לפגיעה במזגן.

 

פירוק מזגן אלקטרה לצורך ניקוי – מדריך למזגן עילי

מבין שלל חברות המזגנים של ישראל, אלקטרה היא אחת הידועות שבהן, וכמעט מחצית מהבתים שאליהם אנחנו מגיעים לפירוק וניקיון הם בעלי מזגני אלקטרה ישן או חדש. הפירוק לפני הניקוי למזגן אלקטרה מתבצע כך:

1. שמירת הגז: מעבירים את הגז לתוך המעבה, סוגרים את הצינורות וכך ניתן לנתק אותם מבלי לבזבז את הגז (על תהליך זה נפרט עוד בהמשך).

2. פירוק היחידה החיצונית לקראת ניקוי: בשלב זה המזגן אמור להיות מנותק מהחשמל. מסירים את ההברגות שמכסות את תיבת החיבורים החשמליים של היחידה החיצונית, וכן את ההברגות שמחברות אליו את החשמל ואת צינור המזגן.

3. פירוק יחידה פנימית של מזגן לצורך ניקוי: מרימים ומושכים את גוף המזגן מהקיר ומהתושבת שלו, כשניתן לנתק את הצינור שלו במהלך הפירוק, אך לא חייב, כי בשלב זה הוא כבר מנותק מהיחידה החיצונית.

 

איך נעשה פירוק וניקוי מזגן טורנדו מזגן מיני מרכזי?

על אף שהוא נראה שונה, תהליך הפירוק של המזגן המיני מרכזי של טורנדו הוא די דומה לתהליך של פירוק המזגן העילי באופן כללי. ההבדל זה שחלקיו נמצאים מאחורי הנמכת הגבס, כך שלא ניתן לשלוף אותו בצורה פשוטה מהקיר ומהתקרה. צריך יהיה לפתוח חלק מהגבס, וזה אומר שכשנחזיר את המזגן יהיה צורך לבצע עבודת גבס לצורך שחזור ההנמכה. ניקוי מזגן עילי כולל פירוק ועבודות גבס לא אמורים לעלות לכם הרבה, אך זה כן דבר מה שאתם צריכים להיות מודעים אליו, מאחר שהוא כן מייקר את המחיר הכולל שתצטרכו לשלם בסופו של דבר על התהליך כולו.

 

איך נראה תהליך פירוק מזגן ושמירת גז?

לפני שמפרקים את המזגן חשוב לפרק נכון את צינור הגז מהיחידה החיצונית, וזאת על מנת שלא לבזבז גז ולא לגרום לבעיות במזגן. עושים את זה כך:

1. מפעילים את המזגן על קור ועל טמפרטורה כמה שיותר נמוכה.

2. פותחים את הפקקים של שני הצינורות שביחידה החיצונית של המזגן.

3. סוגרים עם מפתח אלן את צינור הדחיסה – זה הצינור הדק יותר מבין השניים.

4. מחכים מספר שניות שהגז יתנקז לחלוטין מהצינורות. מומלץ לחכות אפילו דקה שלמה כדי להיות בטוחים.

5. סוגרים עם מפתח אלן את הצינור שמחזיר גז ליחידה החיצונית – זה הצינור העבה יותר.

6. מכבים את המזגן, מנתקים אותו מהחשמל וממשיכים בפירוק הצינורות מהיחידה החיצונית.

 

מה מחיר פירוק וניקוי מזגן?

מחיר הפירוק כולל את שמירת הגז וכל עבודה אחרת שנדרשת בהתאם לסוג המזגן (למעט עבודות גבס), אולם אם זה מתבצע לצורך ניקיון עמוק למזגן, אל תתפתו סתם כך ממחירים זולים שאולי תמצאו ברשת. אם המחיר נראה זול מדי, זה אומר שמדובר במחיר לפירוק בלבד, וצריך לצרף לו גם מחיר לניקיון כדי להבין מה סדר גודל ההוצאה.

במידה ואתם מעוניינים לשלם על פירוק מזגן מחיר זול תצטרכו להשוות מחירים בין חברות ניקוי המזגנים השונות, ותוכלו לפנות אלינו לקבלת הצעת המחיר שלנו בחינם. אלו המחירים שאנו גובים על פירוק המזגן, כולל ניקיון:

איזה מזגן מפרקים כמה עולה הפירוק כמה עולה הניקיון סך הכול מחיר
כמה עולה לפרק ולנקות מזגן עילי? החל מ-150 ש״ח החל מ-150 ש״ח החל מ-300 ש״ח
כמה עולה לפרק ולנקות מזגן רצפתי החל מ-250 ש״ח החל מ-350 ש״ח החל מ-550 ש״ח
כמה עולה לפרק ולנקות מזגן מיני מרכזי? החל מ-450 ש״ח החל מ-400 ש״ח החל מ-850 ש״ח

 

למה פירוק מזגן תדיראן לניקוי מזגן רצפתי יקר יותר?

מזגנים רצפתיים הם כבדים ומאסיביים יותר, וזה יכול להשפיע לעיתים על המחיר, אך זו לא הסיבה היחידה שבגללה תוכלו לצפות להוצאה גבוהה יותר. פירוק מזגן רצפתי לצורך ניקוי לא תמיד מאפשר לנו לסגור את הגז ולשמור אותו, במיוחד אם מדובר במזגן תדיראן ישן. משמעות הדבר היא שאחרי הפירוק ולפני שתוכלו להפעיל את המזגן, תצטרכו למלא אותו מחדש בגז מזגנים, וזו הוצאה נוספת שתידרש מכם. מומלץ להתייעץ איתנו כדי לוודא האם באמת צריך לפרק את המזגן הרצפתי, כי ברוב המקרים אין בכך כלל צורך ואפשר לחסוך הרבה על הניקיון.