ייעוץ חינם בטלפון

השאירו פרטים או התקשרו
אזורי שירות
חדש באתר

חיטוי מזגן

משב רוח מרענן – למה חשוב לחטא מזגן?

מערכות המיזוג בבתים, במוסדות החינוך ובמשרדים בישראל פועלות ללא הפסקה ברוב חודשי השנה. בכל הפעלה נשאבים לתוך המזגן שאריות של לכלוך, חול, שערות, שומנים, והופכים למצע של עובש, פטרת והצטברות חיידקים ולכלוך.

תקופת הקורונה בהחלט תרמה והעלתה את המודעות לנושא, שכן חיטוי מזגנים נועד להגן על הבריאות שלכם, כמו גם על המזגן עצמו. חשוב להקפיד על חיטוי וניקוי עמוק של המזגן לפחות פעם בשנה, על ידי חברה המתמחה בניקיון מזגנים.

 

חיטוי מזגנים בפריסה ארצית

נפטרים מחיידקים, עובש, פטריות…

המחיר הכי משתלם בארץ

חיטוי למזגן עילי, מרכזי ומיני מרכזי

ניתן להזמין את השירות להיום

 

להצעת מחיר ובירורים חייגו לטלפון:

053-353-4754

חיטוי מזגן

 

באווירה טובה – איך מתבצע חיטוי מזגן?

אם מדובר בעובש נקודתי שמופיע על המזגן בצורה חיצונית, ניתן להשתמש בחומרים לניקוי מזגנים מעובש ולרסס בצורה ישירה. בכל מקרה רצוי לבדוק גם את החלקים הפנימיים של המזגן, שם יתבצע חיטוי וניקוי רק ע"י מנקה מזגנים, שיודע באילו חומרים להשתמש וכיצד להחזיר את כל החלקים למקומם.

בחלק מהמקרים יהיה צורך בפירוק של כל החלקים הפנימיים שלא ניתן לרסס אותם ברמה החיצונית, בהסרת המסננים ובביצוע שטיפה יסודית. בנוסף, צוות הניקוי יפרק את הסוללה והמאיץ שידועים כנגועים בעובש ובלכלוך רב.

ניתן לבצע שטיפה של מזגן עם מכשיר לחץ מים גבוה, בעיקר כאשר יש הצטברות ניכרת של שומן בסוללה של המזגן, שאופייני יותר במסעדות ובחדרי אוכל.

 

יתרונות וחסרונות של חיטוי מזגנים

יתרונות חיטוי מזגנים חסרונות חיטוי מזגנים
מפחית את הסיכוי להצטברות וצמיחה של עובש במזגן, הן בחלקים הפנימיים והן בחלקים החיצוניים. לא ניתן לחטא מזגנים בצורה יסודית לבד. יש להזמין טכנאי מזגנים המתמחה בתחום, דבר שעשוי לייקר את התהליך לעומת ניקיון בלבד.
מסייע לשמור על הבריאות של הסובבים, מונע תופעה של אלרגיות, הפצה של וירוסים, מחלות אסטמה ובעיות נשימה שנגרמות עקב הצטברות של עובש וחיידקים. שימוש לא נכון ולא מקצועי בחומרים לחיטוי המזגן עלולים לגרום לנזק, כמו חומרים כימיים שאינם מתאימים או שלא משתמשים בהם בצורה נכונה.
תורם לשמירה על אורח החיים של המזגן, התקינות והיעילות שלו, מסייע במניעת תקלות, נזילות, רעשים, ריחות רעים ותסמינים אחרים שנגרמים בעקבות עובש. חיטוי מזגנים לוקח יותר זמן מניקוי רגיל. יש לדאוג לפנות את השטח, להמתין שחלק מהחומרים הפעילים יעבדו ולשטוף היטב בסיום תהליך החיטוי.

 

חיטוי מזגן לבד או עם איש מקצוע – מה עדיף?

פירקתם לבד את כל חלקי המזגן ואתם גאים בעצמכם. אך מה לגבי השלב שאתם צריכים להחזיר את הכל למקום – בצורה מדויקת?! להבדיל מניקיון המזגן שדורש לעיתים רק שליפה של פילטרים ושטיפתם, חיטוי המזגן מחייב פירוק של חלקים פנימיים, וכל עוד אין לכם את הידע הנדרש, אתם עלולים לגרום ליותר נזק מאשר תועלת.

שימוש בחומרים לחיטוי מזגנים שונה מחיטוי של אזורים אחרים בבית, כך שאם חשבתם להשתמש באקונומיקה, חומצה או בתרופת סבתא אחרת נגד עובש, כדאי שתחשבו שנית. מעבר לזה, אתם משתמשים בחומרים כימיים במערכת שקשורה באופן ישיר לנשימה שלכם, כך ששימוש בחומר שאינו מתאים עלול לסכן את בריאותכם.

אם שכרתם דירה ואתם לא יודעים מה ההיסטוריה של המזגן, או שיש לכם מזגן מיני מרכזי ואין לכם מושג כיצד לגשת אליו, חברה לניקיון מזגנים מזגן נקי יכולה בהחלט להועיל לכם, הודות לשימוש באמצעים מתקדמים לחיטוי, ידע וניסיון.

 

מחיר חיטוי מזגן – כמה זה עולה?

חיטוי מזגן טווח מחירים ממוצע
חיטוי וניקוי מזגן עילי – הכולל ניקיון של חלקים פנימיים והיחידה החיצונית למניעת עובש החל מ-300 ₪
חיטוי מזגן חלון כולל ניקיון פילטרים, מאייד, מדחס, מאדה ותעלת הניקוז החל מ-300 ₪
חיטוי מזגן מיני מרכזי מלא בעובש החל מ-500 ₪
חיטוי מזגן עילי עם עובש – תלוי ברמת העובש ובגודל המזגן 300-600 ₪